Baristický kurz (přípravy kávy)

Baristický kurz (přípravy kávy)


  • 4.50


Milujete kávu, její chuť a vůni a nejraději byste jí pili pořád, jenomže ta vaše prostě není tak dobrá jako ta z kavárny? Od teď bude ještě lepší!

1 750 Kč

Baristický kurz (příprava kávy různými metodami) 

Chtěli byste si umět připravit stejnou kávu jakou vám servírují ve vaší oblíbené kavárně, ale zatím si na to netroufáte? Vyrazte na náš kurz přípravy kávy do Prahy, nebo Liberce a budete překvapení, jak snadné to je. Stačí jenom vědět, jak na to! Naši zkušené baristé z Nordbeans vás v průběhu 3-4 hodin naučí:

- jak správně pracovat s mlýnkem na kávu, váhou a časovačem (protože správné množství a čas je základem baristického umění),

- jak rozpoznat různé druhy kávy v různých stádiích přípravy,

- jak připravovat kávu různými způsoby za použití těchto pomůcek: Aeropress (poměrně nový přístroj pro výrobu filtrované kávy různými metodami), French Press (klasika pro každého, kdo si dá rád dobrou kávu i bez kávovaru), filtr Chemex (designový kávový filtr, se kterým je příprava kávy téměř laboratorním uměním, výsledek ale rozhodně stojí za to) a kávový filtr V60 (ten vyžaduje trochu větší zručnost, ale používá se i v těch nejluxusnějšíhc restauracích po světě).

Baristický kurz přípravy kávy - co všechno uvidíte

Kromě toho se v kurzu přípravy kávy také dozvíte:

- jak se káva pěstuje a zpracovává,

- co všechno znamená profese baristy,- všechno, co jste kdy chtěli vědět o espressu,

- jak docílit správné extrakce esppressa,

- jak správně našlehat mléko,

- jak připravit cappuccino,

- jak kávu správně servírovat,

- spoustu dalších zajímavostí o kávě.

Baristický kurz přípravy kávy - pražírna Nordbeans

Možnosti baristického kurzu

Tento barista kurz probíhá v krásné pražírně v Praze a v Liberci a můžete si vybrat ze dvou variant:

- Kurz alternativní přípravy kávy v Praze, nebo LiberciTato varianta baristického kurzu se nese v duchu zhora zalévané, nebo stlačené kávy, které těmito způsoby přípravy získá neuvěřitelnou chuť a aroma. 

- Kurz přípravy espressa v Praze, nebo LiberciNa tomto baristickém kurzu se dozvíte, co dělá správné espresso espressem. Jak moc při jeho výrobě záleží na tlaku a proč se často zjemňuje mléčnou pěnou. 

Ať už si vyberete kteroukoli varianu našeho baristického kurzu, po jeho skončení bude vaše umění přípravy kávy o několik levelů dál. A s klidným srdcem připravíte kávu i pro vzácné návštěvy. Baristický kurz patří dlouhodobě mezi naše nejoblíbenější kurzy. Asi to souvisí s tím, že průměrný Čech za rok spotřebuje a vypije cca 5 kg kávy a ačkoli u nás stále vyhrává obliba instantní kávy, roste počet fajšmekrů, kteří si potrpí na vybranou kvalitní kávu. Stále častěji chceme kvalitní kávu, chceme vědět, kde rostla, kdo a jak jí sklízel a jaké byly další postupy jejího zpracování. Právě proto roste také obliba baristických kurzů od Nordbeans, kteří si sami potrpí na kvalitu kávy a rádi své zkušenosti předají i vám. 

Kategorie: Živé kurzy, Kurzy vaření, Baristické kurzy, Kurzy vaření pro ženy, Zážitkové kurzy, Kurzy pro muže, Baristické kurzy, Kurzy pro ženy, Nabídka online kurzů,

Není Baristický kurz to pravé ořechové? Nevadí, vyberte si nějaký jiný z naší kategorie Živé kurzy.

0

Spokojených studentů

0

Kurzů

0

Lektorů

0

Lekcí zdarma

Naši Lektoři

Spokojení studenti

Recenze.

PROČ ONLINE KURZY ?

Online kurzy jsou revolucí ve vzdělávání. Místo koukání na televizi se můžete hezky z pohodlí domova naučit cokoli vás jenom napadne – od jógy a tenisu, přes šití a patchwork, až po obchodní dovednosti a sebekoučing. Kurzy online máte k dispozici už napořád, jednotlivé lekce můžete opakovat klidně donekonečna a co víc – nemusíte za nimi nikam dojíždět. Stačí si jen vybrat

individualita
doživotně
odkudkoli