Zážitkové kurzy

Zážitkové kurzy jsou dokonalou kombinací učení se něčeho nového a netradičního způsobu zábavy. Máme pro vás ty nejlepší zážitkové kurzy pro ženy i pro muže, stačí si jen vybrat...  


NAŽIVO
ONLINE

Co jsou to vlastně zážitkové kurzy?

Nemáte úplně jasno v tom, co jsou to ty zážitkové kurzy? Dnes se totiž slovo “zážitek” používá už pro všechno, zážitek je i výběr peněz v bance, nebo nákup zeleniny na tržišti. V původním slova smyslu jde ale o nějakou (často adrenalinovou) aktivitu, kterou člověk zažije jenom párkrát za život. Zážitkové kurzy jsou tedy vše od automobilových zážitků typu škola smyku na specializovaném polygonu, přes gurmánské zážitky typu kurz vaření asijských kuchyní, až po zážitkové kurzy první pomoci. 

Zážitkové kurzy

Proč si dopřát zážitkový kurz?

Může se zdát, že zážitkový kurz je tak trochu luxus, že je to něco, co nepotřebujete. Omyl! Je to přesně naopak. Jedinečné zážitkové kurzy a zážitky jsou esencí života, jsou to ty chvíle, které rozzáří váš život, které si budete pamatovat ještě za desítky let a o kterých budete rádi vyprávět svým blízkým. Se zážitkovými kurzy se vám nestane, že si nebudete umět vzpomenout, co jste dělali poslední měsíc, že jsou všechny dny stejné a život vám protéká mezi prsty. 

Zážitkové kurzy první pomoci

Zážitkové kurzy první pomoci

Zážitkový kurz první pomoci je skvělou kombinací znalostí, které můžete potřebovat v krizových situacích, nebo klidně jen při procházce lesem a nezapomenutelného zážitku. V našich kurzech první pomoci se kombinuje teoretická příprava s praktickými ukázkami. Máme pro vás hned několik druhů zážitkových kurzů pomoci:

  • Klasický zážitkový kurz první pomoci: tento kurz se koná v Praze a během 7 výukových hodin se naučíte veškeré základy první pomoci. Budete vědět, jak zachovat chladnou hlavu a posoudit zranění, jak ošetřit různé druhy poranění, jak pracovat se zraněným člověkem, jak mu zajistit co nejlepší pomoc atp. Veškeré modelové situace si pak vyzkoušíte během praktických ukázek. Pokud budete dávat pozor a vše si zapamatujete, na konci získáte certifikát o absolvování kurzu první pomoci. 

  • Vojenský kurz první pomocijak už název tohoto zážitkového kurzu napovídá, je to takový další level. Jedná se o jednodenní kurz, kdy si vyzkoušíte práci vojenského lékaře, naučíte se aplikovat vojenské postupy v civilním prostředí, aplikovat terapii šoku, vytvářet si improvizované pomůcky pro první pomoc atp. Vojenský kurz první pomoci je skutečně neobvyklý zážitek, který vám přiblíží fungování lékařů v mnohdy velice nehostinném a nebezpečném prostředí. Když budete úspěšní, získáte certifikát o absolvování vojenského kurzu první pomoci přímo od Czech Association of Combat Medics.

Zážitkové kurzy přežití

Kurzy přežití v přírodě

Kurzy přežití patří v posledních letech mezi nejoblíbenější zážitky pro muže, čím dál častěji na ně chodí a ženy a nemůžou si je vynachválit. Kurzy přežití vás naučí, jak reagovat, když se ocitnete sami v přírodě, v neznámém městě, nebo třeba v budoucnosti plné zombíků (ale nebojte, poslední verzi si budete zkoušet jenom ve virtuální realitě).

kurzech přežití v přírodě se naučíte rozdělávat oheň, postavit si přístřeší, najít (případně vyrobit) pitnou vodu, ulovit si večeři, přežít klidně i v zimě a další aktivity. Na zážitkovém kurzu přežití s vámi bude po celou dobu instruktor, který vám všechno ukáže a nechá vás si to poté vyzkoušet. Kurzy přežití se konají v malých skupinách, abyste měli instruktora skoro jenom pro sebe a mohl se vám plně věnovat. 

Zážitkové kurzy sebeobrany

Kurzy sebeobrany - kurz pro ženy

Kurzy sebeobrany tak trochu souvisí s předchozí podkategorií kurzů přežití. Sebeobrana je totiž zcela zásadní pro každý noční průchod parkem, temnou uličkou, nebo blbou náhodu v metru, nebo obchoďáku. Nikdy nevíte, kdy narazíte na někoho, kdo bude vyvolávat spory a bude záviset jenom na vaší rychlé reakci, jak se situace dále vyvine. Máme pro vás připravené kurzy sebeobrany online kurzy sebeobrany, které se konají živě. 

Každý typ má něco do sebe - online kurzy sebeobrany si můžete procházet znovu a znovu dokola a připomínat si vše, co jste se naučili pravidelně. Na živých kurzech vás zase instruktor sebeobrany opravuje a přesně vám ukazuje, co je potřeba dělat.

Ať už si ale vyberete kurz sebeobrany online, kurz sebeobrany speciálně pro ženy, nebo živý kurz sebeobrany v Praze (Brně, nebo Hradci), naučíte se, jak se vyhýbat konfliktům a jak reagovat v případě, že je kontakt s útočníkem nevyhnutelný. Máme také speciální kurz sebeobrany, ve kterém se učíte chránit své blízké

Baristické kurzy, aneb zážitkové kurzy pro milovníky kávy

Baristické kurzy

Barista je člověk, který se specializuje na kávu, přípravu kvalitní kávy a často také předávání svých zkušeností a znalostí dále. Protože víme, že káva u nás patří mezi nejoblíbenější nápoje a stále více lidí si chce umět připravit tu luxusní také u sebe doma, máme pro vás hned několik baristických kurzů. 

  • Baristický kurz přípravy kávy - na tomto kurzu se pod vedením zkušeného baristy z Nordbeans naučíte připravovat tu nejlepší kávu hned několika způsoby. Naučíte se používat Aeropress, French Press, filtr Chemex a kávový filtr V60. K tomu se navíc dozvíte spoustu zajímavostí o přípravě kávy, jejím pěstování, pražení a všem dalším. 

  • Baristický kurz Latte art - v tomto baristickém kurzu se naučíte vyrábět krásné obrázky do kávové pěny hned dvěma způsoby - etching a free pouring. Protože co by to bylo za kávu bez obrázku. 

Nejlepší zážitkové kurzy pro muže

Přemýšlíte, že si nějaký zážitkový kurz dopřejete vy sami, anebo dáte někomu blízkému zážitkový poukaz jako dárek? Máme pro vás tipy na nejlepší zážitkové kurzy pro muže:

Nejlepší zážitkové kurzy pro ženy

Zážitek jako dárek je skvělý nápad i pro ženy. A klidně si ten dárek můžete dát samy sobě :). Máme pro vás desítky zážitkových kurzů pro ženy, které vás nadchnou.

Gurmánské kurzy pro ženy

Můžete si vybrat vše od gurmánských kurzů, přes kurzy kreativní tvorby (jako je výroba šperkůšití bot, nebo třeba výroba mandal - relaxačních omalovánek pro dospělé), až po zážitkové kurzy první pomoci a adrenalinové zážitky. Fantazii se meze nekladou a klidně si můžete naše zážitkové kurzy užít postupně všechny. U kreativních kurzů pro ženy platí, že čím více si jich koupíte, tím větší slevu dostanete. 

Začněte s kurzem ještě dnes!