Potápěčský kurz


 • 4.50


Naučte se dýchat s potápěčskou výstrojí a dýchacím přístrojem a objevte veškerou nádheru, kterou nabízí podmořský svět.

1 031 Kč

Popis kurzu potápění

Vyrazte na potápěčský kurz v Brně, Praze, Liberci, nebo Jablonci nad Nisou a získejte certifikát pro samostatné potápění až do 21 metrů. V kurzu potápění vás čekají zcela unikátní zážitky, svět pod vodní hladinou vás zcela okouzlí, tomu věřte. Vyzkoušíte si, jaké to je nadechnout se pod vodní hladinou a naučíte se, jak se potápět s dýchacím přístrojem, jak se pohybovat pod vodou a především jak se potápět zcela bezpečně.

Potápěčský kurz

 

Můžete si vybrat buď zkušební ponor a úvodní kurz potápění na dvě hodiny v Mostě, potápění v nejhlubší věži u nás v Liberci, nebo vícedenní kurzy potápění v Brně a Jablonci nad Nisou, po jejichž absolvování získáte certifikát pro samostatné potápění (OWD, nebo IANTD) až do 21 metrů. Během kurzů si vyzkoušíte potápění v bazénu i ve volné vodě a naučíte se specifika obou prostředí. 

Varianty potápěčských kurzů:

Kurz potápění je možné absolvovat v různých lokalitách - v Mostě, v Brně, Liberci, nebo v Jablonci nad Nisou. Můžete si vybrat buď 

Tohle je chuťovka pro odvážné! Během kurzu potápění v Liberci se pomalu postupně potopíte až do hloubky 8,5 metru, a přitom nevytáhnete paty z bazénu! V Liberci se totiž nachází nejhlubší potápěčská věž v ČR a vy teď máte jedinečnou možnost si jí vyzkoušet. Po teoretické instruktáží a seznámení s potápěčským vybavením, přijde na řadu samotný ponor. Co metr, to další intenzivní pocity a více euforie. Tento kurz potápění trvá cca 2 hodiny. Cena tohoto kurzu potápění v Liberci je 1031 Kč. 

Kurz potápění v Praze má dvě varianty - na 3 hodiny a na 4,5 až 6 hodin. Po teoretické přípravě a seznámení se s dýchacím přístorejm a potápěčskou výbavou přijde na řadu samotný ponor. Začíná se v menší hloubce, postupuje se do 2 metrů a nakonec až do 3,5 metru, pokud jde všechno jako po másle. Každý účastník po absolvování ponoru obdrží certifikát, že zvládl DSD (discovery scuba diver) ponor. Během kurzu je s vámi celou dobu profesionální instruktor, který vám vše ukazuje, pomáhá vám a instuuje vás, co dělat. Cena kurzu potápění v Praze je 1260 Kč, resp. 4040 Kč u delšího balíčku. 

Tento kurz probíhá nejprve v bazénu (4 - 6 ponorů) a poté v otevřené vodě (4 ponory v České republice, na Slovensku, případně za příplatek v moři v Chorvatsku, nebo Egyptě). V tomto kurzu pod vedením zkušeného instruktora se dozvíte vše o bezpečnostních pravidlech potápění, potápěčské výstroji, základních technikách dýchání při potápění, pohybu pod vodní hladinou, zdravotní problematikou při potápění a hlavně si vše vyzkoušíte na vlastní kůži. Po absolvování kurzu potápění získáte certifikát od renomované americké školy IANTD, se kterým se budete moct potápět až do hloubky 21 metrů, a to bez instruktora a kdekoli na světě. Cena tohoto kurzu potápění je 8690 Kč. 

Ve skupině maximálně 6 účastníků si osvojíte veškerá bezpečnostní pravidla potápění, vše o zacházeí s potápěčskou výstrojí a dýchacím přístrojem, základních technikách dýchání během potápění a pohybu pod vodou. Nejprve se budete potápět v bazénu a poté v otevřené vodě, abyste se vše naučili skutečně dokonale. Po absolvování tohoto kurzu potápění získáte certifikát OWD, se kterým se budete moct sami potápět až do hloubky 18 metrů. Tento kurz potápění je možné absolvovat také individuálně. Cena tohoto kurzu potápění je 9800 Kč, resp. 10 900 Kč v případě individuálního VIP kurzu potápění. 

Kurz potápění

Na kurzech potápění se naučíte a dozvíte:

 • jak vypadá potápěčská výstroj a jak jí používat,

 • vše o potápění - teoretická příprava na samotné potápění, 

 • vše o správné technice potápění s přístrojem a šnorchlování, 

 • vše o bezpečnosti během potápění a psychické odolnosti,

 • jak řešit podvodní krize,  

 • jak vstupovat do bazénu a postupně se potápět,

 • vše o dýchacích technikách během potápění,

 • jak dýchat s dýchacím přístrojem,

 • jak se potápět v bazénu, jak ve volné vodě a jak v moři, 

 • jaké nejčastější chyby se při potápění dělají a jak se jim vyhnout. 

Kurz potápění

Na kurz potápění si s sebou přineste:

 • plavky, 

 • ručník,

 • žabky

Veškeré potápěčské vybavení je v ceně kurzu, stejně jako výukový materiál a certifikační karta po absolvování vybraných potápěčských kurzů.