Kurzy kaligrafie a letteringu

Propadněte i vy kouzlu moderní kaligrafie a naučte se tvořit nádherné nápisy na různé způsoby. Vyberte si z našich kurzů kaligrafie online, živých kurzů a kurzů v programu Procreate...  


Kurzy kaligrafie a letteringu

Co je kaligrafie, lettering a krasopis? Abyste si dokázali snadno vybrat ten pravý kurz pro vás, je potřeba si nejprve vyjasnit pojmy. Pak už se stačí rozhodnout, jestli je pro vás lákavější živý kurz, anebo kurz kaligrafie online. Každý z nich má něco do sebe. 

Kaligrafie a krasopis

Slovo kaligrafie pochází z řečtiny a je spojením významů slova kallos (neboli krása) a grafos (neboli psaní). Kaligrafie je tedy uměním krasopisu, je to umělecké vyjádření čehokoli písmem. Může se tedy jednat jak o ručně psané dopisy, tak i o výtvarné umění, u kterého není důležitá čitelnost. 

Kurzy kaligrafie a letteringu

Moderní kaligrafie je téměř zapomenuté staré umění krasopisu, které v posledních letech zažívá velký návrat a jeho obliba znovu roste. Mohlo by se zdát, že krasopis nemá v moderní době co dělat, ale je to přesně naopak. Moderní kaligrafie je (narozdíl od té tradiční) hravá, flexibilní, umožňuje využít kouzlo okamžiku a vlastní kreativitu k tvorbě nádherných děl. Kaligrafické písmo připomíná klasické psací písmo, které jsme se všichni učili, je ale méně uhlazené a více oku lahodící. 

Kaligrafie pomáhá ke zklidnění mysli, soustředění, rozvoji jemné motoriky, a také k rozvoji kreativity a trpělivosti. A co víc - kaligrafie vám může pomoct ke krásným pozvánkám, svatebním oznámením, blahopřáním, motivačním citátům, nebo třeba různým výrobkům pro výzdobu domácnosti. 

Lettering a hand lettering

U kaligrafie nešlo tradičně tolik o čitelnost písmen, jako spíše o samotné umělecké vyjádření. Naopak lettering je uměleckým ztvárněním nápisů a písmen (ať už rukou, nebo v některém z programů jako je třeba Procreate). Hand lettering pak znamená ruční psaní písmen. Kaligrafie a lettering jdou ruku v ruce k tvorbě krásných děl, které vás nadchnou. 

Kurzy kaligrafie a letteringu - hrníček

Naše kurzy kaligrafie a letteringu

Připravili jsme pro vás celou řadu kurzů kaligrafie a letteringu, aby si skutečně každý našel svou cestu ke krásným oku lahodícím nápisům. Moderní kaligrafie je velice zábavná a rozhodně stojí za to si jí vyzkoušet. Tyto kurzy kaligrafie a letteringu patří mezi nejoblíbenější:

Tento online kurz kaligrafie a letteringu je skvělým úvodem do tohoto umění. Během 2-3 hodin si probereme několik druhů písem, jejich stavbu, povíme si vše o tvarech a patkách a jak s nimi v kaligrafii pracovat. Na závěr pak vytvoříme krásnou prezentaci za použití základních kaligrafických technik. 

Jenom si to představte - po pár hodinách v tomto kurzu kaligrafie budete mít v ruce celé portfolio vlastních kaligrafických výtvorů. Kurz je rozdělen do celkem 9 lekcí, přičemž z každé lekce si odnesete jeden hotový výtvor (kompozice pro obal na mobil, hrníček, plakát nebo třeba plátěnou tašku). Na začátku kurzu se naučíte pracovat s aplikací PicsArt (která je zdarma

Kurzy kaligrafie a letteringu v programu Procreate

Živé kurzy kaligrafie

V současné době pro vás máme připravené tyto kurzy kaligrafie:

Na tomto živém kurzu kaligrafie pod vedením zkušené lektorky rozhodně proniknete do kouzla kaligrafie jako moderního umění. 

Kurz kaligrafie v Praze

V průběhu 7 hodin si osvojíte veškerou potřebnou teorii, dozvíte se spoustu zajímavosti o historii kaligrafie, asijské estetice a filozofii, seznámíte se s jednotlivými pomůckami na kaligrafii a poté už se na to vrhnete. Veškeré pomůcky vám budou k dispozici, na vás bude jenom užít si kaligrafickou techniku “sumie” (rozmývaná malba čínskou tuší).

Aby toho nebylo málo, vyzkoušíte si také malbu na bambus a jako vrchol celého kurzu kaligrafie si vyrobíte vlastní pečeť (kterou pak můžete používat místo podpisu jako tomu bylo dříve zvykem). Tento kurz kaligrafie v Praze patří mezi nejoblíbenější kurzy nejen proto, že je skutečně intenzivní, ale také proto, že má lektorka neuvěřitelně příjemný přístup, který na vás hned dýchne klid a harmonii, která je s kaligrafií nerozlučně spjatá

Pomůcky na kurzy kaligrafie

V každém našem kurzu kaligrafie a letteringu budete mít k dispozici všechny potřebné předlohy pro kaligrafii + vám u každého kurzu napíšeme, jaké pomůcky budete potřebovat. Ale nebojte, většinu z pomůcek už máte doma. V nejobsáhlejším online kurzu kaligrafie a letteringu Letter Artist vám například bude stačit papír, tužka a fixy (ideálně ty na krasopis) a křída. Láká vás také kaligrafická písanka, speciální pera, šablony a mockupy? Najdete je hezky na jednom místě pod odkazem níže

Kaligrafické písanky a další potřeby pro kaligrafii

Začněte s kurzem ještě dnes!