Kurzy kreslení a malování

Lákají vás výtvarné kurzy kresby a malby? Vyzkoušejte lekce našich kreativních kurzů zdarma – kreslení pravou hemisférou, kurz olejomalby nebo třeba kurz malování na hedvábí...


ONLINE
ONLINE

Jaký je rozdíl mezi kresbou a malbou? 

Na začátek si jen krátce připomeneme jaký je rozdíl mezi kreslením a malováním. Základním prvkem kresby jsou snadno rozpoznatelné linie, čáry, body a stínované plochy. Kdežto základem malby je nanášení barev do souvislých vrstev, malováním tedy vytvoříte celé barevné jednolité plochy. 

Výtvarné kurzy kreslení a malování pro začátečníky

Nikdy jste nemalovali a kreslili jste naposledy ve škole, anebo když jste hráli Activity a máte pocit, že tohle kreativní tvoření rozhodně není pro vás? Anebo vám někdy někdo řekl, že neumíte kreslit? Anebo takový pocit dokonce máte i vy sami? Omyl! Naše kurzy kreslení i kurzy malování jsou určené pro začátečníky, mírně i středně pokročilé. Vyzkoušejte si lekce našich kreativních kurzů zdarma a uvidíte, že vás to nadchne a že kreslit i malovat dokáže každý.

Kreativní kurzy malování a kreslení

 

Naši profesionální lektoři před pár lety také nemalovali, byli na vašem místě a mysleli si, že to nedokážou, protože nemají talent. Dnes jsou ale jejich díla v galeriích, vyučují kurzy kresby a malby a jejich obrazy jsou nádherné. Naše kurzy kreativního tvoření vás naučí správné návyky a techniky kresby a malby. 

Kurzy kresby a malby

  • Kurz výroby mandal - naučte se vytvářet mandaly (omalovánky pro dospělé) a pak je správně vymalovávat. V našem online kurzu výroby mandal se naučíte vybrat podkladový papír, tvořit mandaly, dokreslovat je a pak je správně vybarvovat. Naučíte se je kreslit pomocí inkoustu, temper, fixů, pastelek, olejovými barvami a pomocí vodovek. Kromě toho se naučíte také snadnou techniku protlačování, je to kreativní technika tvoření, kterou snadno zvládnou i děti. 

V čem je vlastně kreslení pravou hemisférou tak výjimečné? Obvykle totiž ke kreslení používáme pouze levou polovinu mozku, ve které sídlí logika. Proto dokážeme nakreslit jen schématické domečky, prasátko, stromečky atp. a máme pocit, že nemáme talent a zkrátka neumíme kreslit. A přitom je to tak snadné! Stačí se jen naučit během kreslení zapojovat také pravou mozkovou hemisféru, tedy tu, ve které sídlí kreativita. Když během kreslení zapojíte také pravou mozkovou hemisféru, vaše obrazy budou rázem jako od jiného člověka. Stačí se jen naučit pár základních strategií a postupů. Pak už kreslení půjde samo. V našich online kurzech kreslení se naučíte nejen správnou techniku kresby, ale také jak si kreslení užít a jak vytvořit krásná umělecká díla. 

Kurzy malování 

Máme pro vás připravenou spostu kurzů malování, stačí si jen vybrat ten pravý pro vás. 

Kurz olejomalby metodou Bob Ross

V našem online kurzu olejomalby metodou Bob Ross vás náš profesionální malíř (který byl mimochodem ještě nedávno ve vaší kůži a myslel si, že neumí malovat) zasvětí do geniální techniky malby. Známý malíř Bob Ross se díky této techniky malby stal legendou, umí totiž naučit malbu úplně každého a navíc tak, aby si to užil. Ačkoli si hodně lidí myslí, že neumí malovat, díky kurzu olejomalby touto metodou pochopíte, že opak je pravdou. V tomto online kurzu malování se naučíte vše od toho, jak si připravit plátno, až po to, jak namalovat stromy, krajinky, západ slunce a složitější obraz. 

Kurz Jak malovat zvířata pro začátečníky

Online kurzy malby metodou Bob Ross

S metodou malby Bob Ross budeme pokračovat i v tomto kurzu Jak malovat zvířata. Ono namalovat krásný obraz totiž není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Metoda malby Bob Ross vás o tom přesvědčí. V našem online kurzu se za jediný den naučíte techniku malby, kterou vytvoříte krásné obrazy. V tomto online kurzu malby se naučíte rozvrhnout obrys na plátně, používat barvy (akrylové a olejové), štětce a rozprašovač a nakonec se naučíte jak namalovat psa, koně a další zvířata. Pokud máme stále obavy zkusit něco namalovat, protože by to nemuselo být ke koukání, je pro nás tento videokurz malby jako stvořený.

Kurz malování na hedvábí

Máte rádi ten krásný zvuk šustícího hedvábí a zároveň rádi něco tvoříte? Pak je pro vás tento online kurz malby na hedvábí tím pravým. Naučíte se, jak správně pracovat s barvami na hedvábí, jak hedvábí napnout, jak pracovat s voskem, vyrobit šperky, vitráže a spoustu dalšího. Lektorka Petra Prokůpková vás provede tímto videokurzem malby na hevábí a naučí vás vytvářet nádherné výrobky. 

Začněte s kurzem ještě dnes!