Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou v Praze


  • 4.50


Naučte se kreslit věci a postavy tak, jak je vidíte. Náš kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou vám ukáže, že kreslit umí skutečně každý. Stačí jenom vědět, jak na to.

2 999 Kč

Chcete se naučit kreslit věci či postavy tak, jak je vidíte? Kreslíte a chcete se zdokonalovat? Potřebujete kreslířskou dovednost ke své práci? Chcete se uvolnit a rozvinout svou tvořivost? Jste přetíženi prací a informacemi a hledáte nový koníček či způsob relaxace? Naučíte se kreslit, a hlavně se dozvíte, jak do tvořivého procesu zapojit pravou mozkovou hemisféru, resp. jak „vypnout“ hemisféru levou. Na chvíli se ocitnete v úplně jiném světě.

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kniha Kreslení pravou mozkovou hemisférou byla publikována v roce 1979. Autorka této knihy Betty Edwards aplikovala poznatky získané při výzkumu lidského mozku na výuku kreslení, a vytvořila velice efektivní metodu. Techniky a cvičení, které jsou v ní popsané, začaly být používány širokou odbornou veřejností, zejména učiteli výtvarné výchovy na středních školách. Klíčovým objevem, ze kterého Betty Edwards vychází, byl fakt, že lidský mozek je složen ze dvou různých hemisfér a každá z nich má své specifické funkce. Psychobiolog Roger W. Sperry získal v roce 1981 Nobelovu cenu za studii, kde dokázal, že verbální a analytické myšlení obstarává hemisféra levá a vizuální vnímání má na starosti hemisféra pravá.

Jak přesně zážitek probíhá

Možná vás překvapí, že co potřebujete ke kreslení není naučit se kreslit (pohybovat tužkou po papíře), ale hlavně naučit se vidět! Chcete-li realisticky nakreslit to, co vidíte, potřebujete se naučit vnímat linie, prostor, proporce, světla a stíny, celek. Kurz je proto koncipován tak, abyste se na tyto jednotlivé prvky soustředili odděleně. Čeká vás řada elementárních cvičení, při kterých pracujete nejprve výhradně s liniemi. Potom přibudou plochy, prostor, proporce a teprve nakonec přijdou světla a stíny.
První série cvičení vám pomůže zbavit se strachu z vedení čáry na papíře. Následující etudy staví před váš mozek další a další úkoly, se kterými si analytická levá hemisféra neví rady, a proto přenechává prostor k práci hemisféry pravé. Cílem tohoto kurzu není, abyste si odnesli dokonalou kopii portrétu, nýbrž abyste začali vidět to, co jste doteď neviděli, abyste se uvolnili a zbavili se omezujících přesvědčení, že se nemůžete naučit kreslit. Už první den uděláte pokrok, který byste dříve považovali za výsledek letité práce.

Třídenní varianta víkendového kurzu - pátek (15–18 hod), sobota (10–18 hod), neděle (10–16 hod) Celkem 15 hodin výuky. Výuka je rozprostřena do menších celků, což je příjemnější pro vaše oči, mozek i tělo, máte více času vstřebat proměnu a dvakrát se během tohoto náročného procesu vyspíte. Pokud si to můžete dopřát, doporučujeme. 

Dvoudenní varianta víkendového kurzu - sobota (9–18 hod), neděle (9–17 hod) Výhodou tohoto kurzu je, že totéž (15 hodin výuky) absolvujete během dvou dnů, z hlediska času a dojíždění je to efektivnější, ale náročnější z hlediska koncentrace a únavy.