Kurz létání ve větrném tunelu


 • 4.50


Proleťte se ve větrném tunelu rychlostí až 270 km/h a zažijte euforii volného pádu. Každá minuta v simulátoru volného pádu v Praze je jako jeden seskok z letadla.

1 500 Kč

Popis kurzu létání ve větrném tunelu 

Větrný tunel je čím dál oblíbenější jako dárek i jako trávení volného času. A není se čemu divit! I ten nejmenší balíček - létání ve větrném tunelu na 3 minuty (2 vstupy po 1,5 minutě) vás totiž naprosto dostane. Jenom si to představte - po oblečení do kombinézy, nasazení helmy a krátkém praktickém školení létání se položíte do proudu vzduchu, který proudí rychlostí až 270 km/h a zažijete neskutečnou euforii volného pádu. Budete se vznášet, otáčet se jenom díky pohybům rukou a nohou, létat dopředu a dozadu a na konci s vámi instruktor vyletí až úplně nahoru do výšky skoro 12 metrů. Wow, to bude nářez!

Věřte nám, že drtivá většina letců se do větrného tunelu ještě někdy vrátí. Zažijete tam totiž stejně intenzivní emoce jako při seskoku s padákem z letadla, je tam ale něco navíc - ten pocit, že stačí malinký pohyb rukou a pohne se celé vaše tělo. Vše máte naprosto pod kontrolou a jenom si užíváte, že se vznášíte. Vaši blízcí můžou být hned u skla tunelu, fotit vás, koukat na vás a dávat vám posunky najevo, že jste fakt dobří a chtěji by tam létat taky. 

Kurz létání ve větrném tunelu Hurricane factory v Praze

Varianty kurzu létání ve větrném tunelu:

Každý vstup do větrného tunelu trvá minutu a půl, podle toho jakou máte variantu, tolikrát si zalétáte. 

 • 3 minuty létání ve větrném tunelu (pro 1 osobu) - úvodní varianta, kde si simulátor volného pádu tzv. osaháte a ochutnáte, vyzkoušíte si dva vstupy a domů budete odcházet nadšení a možná rovnou s termínem dalšího letu, protože je to někdy trochu málo. 

 • 6 minut létání ve větrném tunelu (pro 1 osobu)  - 4 vstupy do simulátoru volného pádu, během kterých získáte větší jistotu a možná budete zkoušet a samostatné otočky, let nahoru a dolů a další tríčky. 

 • 9 minut létání ve větrném tunelu (pro 1 osobu) - čeká vás 6 vstupů do větrného tunelu po minutě a půl. Během této varianty už si dost pravděpodobně začnete být poměrně jistí tím, co děláte a co který pohyb udělá a budete zkoušet různé pokročilé figury, které vám bude ukazovat instruktor. 

 • 15 minut létání ve větrném tunelu (pro 1 až 5 osob) - skvělá varianty létání v simulátoru volného pádu třeba pro rodinný výlet, nebo partu kamarádů. 

 • 30 minut létání ve větrném tunelu (pro 1 až 10 osob), anebo 60 minut létání ve větrném tunelu (pro 1 až 20 osob) - tyto varianty jsou oblíbené pro teambuildingy, rozlučky se svobodou a podobné akce. Létání v simulátoru volného pádu dokonale stmeluje kolektivy a užijete si u něj spoustu zábavy. 

 • 2 minuty ve větrném tunelu s virtuální realitou - tohle je varianta pro fajnšmekry, kteří rádi zkouší moderní tehcnologie a mají rádi adrenalin. V této variantě si v simulátoru volného pádu vyzkoušíte buď seskok s padákem nad Prahou, volný pád ve vesmíru, vyhlídkový let nad Manhattanem (New York), nebo seskok padákem nad mořem ve Španělsku. Ať už si vyberet kterýkoli scénář, budete nadšení! 

Kurz létání ve větrném tunelu s virtuální realitou

 

A pokud to máte do Prahy trochu z ruky, můžete vyrazit do větrného tunelu na Slovensku v Tatralandii

Někdy se objeví také různé akce a slevy na létání ve větrném tunelu, už teď je ale cena letu prostě skvělá, takže neváhejte. 

Součástí každé varianty letu je samozřejmě také zapůjčení veškerého vybavení (kombinéza, helma, špunty do uší), předletová instruktáž a dozor instruktora. Po celou dobu létání ve větrném tunelu tam bude s vámi a bude vám pomáhat, radit a jistit vás. Z vašeho letu je možné si pořídit také video (platí se za něj 300 a je potřeba se o něj přihlásit předem). V tunelu vás budou také fotit, tak se usmívejte na tu stranu, kde to bliká a po letu si vyberte, zda si nějakou fotku odnesete domů jako památku na váš volný pád.

Pro koho je létání ve větrném tunelu vhodné?

 • pro děti od 5 let (do 18 let budete potřebovat souhlas rodičů s létáním v tunelu), 

 • pro dospělé bez rozdílu věku. (Simulátor volného pádu si užívají a senioři, takže se skutečně není čeho bát.)

 • pro každého, kdo by si chtěl vyzkoušet volný pád, ale na seskok z letadla si ještě netroufá,

 • pro každého, koho nadchl seskok z letadla a chtěl by si vyzkoušet, jaké to je létat ve větrném tunelu, kde záleží na každém sebemenším pohybu těla, 

 • pro každého, kdo má strach z výšek, ale miluje adrenalin a chtěl by zažít tu euforii při volném pádu. 

Kurz létání ve větrném tunelu je vhodný pro každého bez rozdílu věku

Kde najdete větrný tunel? 

Větrný tunel Hurricane factory se nachází v Praze Letňanech, kousek od obchodního centra Letňany, kde se můžete před letem posilnit a pak do skydive arény klidně dojdete pěšky. Pokud k aréně přijedete autem, čeká na vás parkoviště přímo u ní, případně můžete k parkování využít i přilehlou ulici, pokud se autem neradi vytáčíte mezi sloupy. Do skydive arény je dobré dorazit alespoň hodinu předem, aby se stihly všechny formality a úvodní kurz. 

Vyzkoušejte si také tuhle dokonalou simulaci volného pádu v Praze a zažijte úžasnou a nezapomenutelnou euforii.