Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla (aneb jak se naučit hrát na kytaru)


 • 4.50


Jak se naučit hrát na kytaru? Náš online kurz hry na kytaru vás bude bavit a pomůže vám ovládnout hru na kytaru snadno a rychle. Lekce hraní nyní zdarma.

1 490 Kč
Vyzkoušet kurz zdarma
Počet účastníků kurzu: 5994
Jméno lektora: Jiří Kynčl

Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla (aneb jak se naučit hrát na kytaru)

Zjistěte, jak se naučit hrát na kytaru a zahrajte si první písničky. V našem online kurzu hry na kytaru pro samouky se naučíte hrát na kytaru pěkně od základů a krok po kroku. Máme pro vás připravené jednotlivé lekce hry na kytaru, které jsou rozdělené do jednotlivých témat:

 • seznámení se s kytarou (představení strun na kytaře a celé kytary jako hudebního nástroje. Představení jednotlivých částí kytary - hlava, krk, tělo, pražce)

 • akordy na kytaru (pojem akord, jednotlivé typy akordů, moll a dur, jeden základní hmat ke hraní různých akordů)

 • hra na kytaru trsátkem

 • takty na kytaru (čtyřčtvrťový takt, vybrnkávání ve tříčtvrťovém taktu a jejich specifika)

 • tvorba doprovodu na kytaru s důrazem na pohyb pravačky, refrén, sloka, tvorba písničky

 • tempo hry na kytaru

 • písničky na kytaru: Stánky, Tři kříže, Bláznova ukolebávka

 • praktické rady pro cvičení a hraní na kytaru

 • vybrnkávání na kytaru 

 • příraz tlumení pravou i levou rukou, hraní baré akordů, ukázka na oblíbených písních

V naší online škole hry na kytaru nejprve dokonale poznáte kytaru a její jednotlivé části. Kytaru si hezky osaháte, zjistíte co je hlava, krk, tělo a pražce, jak se jmenují jednotlivé struny a tóny a jak zní. Vysvětlíme si pojmy jako akord, tón, baré, doprovod, vybrnkávání, probereme z čeho se skládají a jaká je jejich role při hraní písniček na kytaru. A pak už se vrhneme do cvičení samotné hry na kytaru, které se naučíme na hraní známých písniček. 

Jak jsou rozděleny jednotlivé lekce online kurzu hry na kytaru? 

 • Lekce 1 ZDARMA - Seznámení s kytarou:

V této lekci hry na kytaru si nejprve představíme kytaru a její jednotlivé části (hlava, krk, tělo, pražce). Každý kytarista by měl vědět z čeho se kytara skládá, už jen proto, aby případně věděl, která část se mu porouchal a je třeba jí vyměnit, hlavně ale také proto, aby věděl, co se po něm v kurzu hry na kytaru chce :) Poté si vysvětlíme pojmy jako akord, doprovod a tón a naučíme se názvy jednotlivých strun na kytaru a jednotlivých tónů. 

Víte, že struny na kytaru si lze zapamatovat podle jednoduché říkanky “Emil hodil granát do atomové elektrárny.”

 • Lekce 2 ZDARMA - Představení placené části kurzu hry na kytaru pro samouky:

V této lekci hry na kytaru si představíme placené pokračování kurzu a naprosto vás pro hru na kytaru nadchneme

 • Lekce 3 - Detailní vysvětlení pojmu akord na kytaru

Akordy na kytaru jsou pro hraní zcela zásadní, proto si hned na začátku pořádně vysvětlíme jakou roli má akord v hraní písniček, z čeho je složen a jaké jsou typy akordů. Vyzkoušíme si praktické ukázky mollových a durových akordů v základní (a dalších) polohách. V této lekci hry na kytaru se také naučíte, jak používat jeden hmat ke hraní jednotlivých akordů. 

 • Lekce 4 - První doprovod na kytaru

V této lekci hry na kytaru se naučíme, jak používat trsátko, naučíme se ho správně držet a používat. Dále pak budeme pracovat především na postavení pravé ruky při hraní doprovodu na kytaru. Na kytaru se naučíme hrát základní doprovod a vysvětlíme si také čtyřčtvrťový takt (který je mimochodem potřeba pro hraní většiny písniček na kytaru). 

 • Lekce 5 - Výběr první písničky na kytaru

V předchozích lekcích jsme se už naučili pojmy jako akordy na kytaru, tempo, doprovod a další a v této lekci k nim přidáme další - půjde hlavně o hraní sloky, refrénu a formu písničky. Zároveň vám předáme praktické tipy a triky, jak hru na kytaru cvičit a jak hrát jednoduché písně. 

 • Lekce 6 - Hraní písně Tři kříže na kytaru

V této lekci hry na kytaru se naučíme hrát písničku Tři kříže, která je poměrně jednoduchá a tedy velice vhodná pro začínající a mírně pokročilé kytaristy. Při hraní této písničky na kytaru si projdeme další techniky hraní, probereme akordy v této písni, představíme si nový doprovod a různé variace hraní. 

Stejně jako v předchozí lekci budou probrány akordy v této písní, její forma a bude představen nový doprovod, kterým se dá na kytaru zahrát. Tato lekce kurzu hraní na kytaru vás překvapí a naučí nové možnosti hry na kytaru. 

 • Lekce 7 - Vybrnkávání na kytaru

Sedmá lekce kurzu hry na kytaru je zaměřená na techniku kytarového vybrnkávání. Naučíte se, jak rozhýbat prsty pravé ruky a sestavit vybrnkávaně několik jednoduchých doprovodů. Vybrnkávání si ukážeme na hraní známé písně na kytaru. 

 • Lekce 8 - Další doprovody pravé ruky při hře na kytaru

Tak už umíte hrát na kytaru s trsátkem i vybrnkávat a v této lekci hry na kytaru se naučíme další techniku pravé ruky. Naučíme se novou techniku, pomocí které budete na kytaru vytvářet doprovody ve čtyřčtvrťovém taktu, tvořit přírazy a tlumení pravou rukou, 

 • Lekce 9 - Tlumení levou rukou při hře na kytaru

V této lekci online kurzu hry na kytaru se naučíme tlumení levou rukou, vysvětlíme si jeho princip a představíme si několik typů doprovodů, ve kterých to tlumení levou rukou budete používat. Tato lekce vám také představí praktické rady, které budete potřebovat při hraní baré akordů na kytaru a ukáže vám, jak tlumení levou rukou používat na nejpoužívanějších akordech. 

 • Lekce 10 - Hrajeme na kytaru na tři

Víte, co to znamená hrát na kytaru na tři? V této lekci našeho online video kurzu hry na kytaru si vysvětlíme pojem tříčtvrťový takt, který je častý ve velkém množství písniček. Tyto písničky si na kytaru rovnou zahrajeme a naučíme se také jejich doprovody a vybrnkávání. 

 • Lekce 11 - Hraní písničky Bláznova ukolébavka na kytaru

V poslední lekci se naučíme hrát na kytaru písničku Bláznova ukolébavka, vysvětlíme si doprovod, akordy, formu a vybrnkávaný doprovod. Naučíme se také různé formy obohacení doprovodu při hře na kytaru. 

Instruktor rychlokurzu hry na kytaru

Celým online videokurzem hraní na kytaru vás provede kytarista Jičí Kynčl, který začal na kytaru hrát už ve svých 7 letech. Jirka hraje na kytaru v několika kapelách a zároveň stojí za jedním z největších kytarových portálů u nás. 

Pro koho je tento online kurz hry na kytaru určen:

Tento online kurz hry na kytaru je určen pro všechny, kteří vždycky chtěli najít odpověď na otázku “jak se naučit hrát na kytaru?”. Užijou si ho všichni začínající a mírně pokročilí kytaristé, kteří chtějí buď s hraním na kytaru začít, nebo vypilovat svou techniku. Budete potřebovat pouze kytaru a chuť k tomu naučit se na ní hrát. 

Jaké jsou výhody našeho online kurzu hry na kytaru pro samouky?

 • lekce hry na kytaru zdarma jako ochutnávka kurzu

 • doživotní přístup do kurzu

 • můžete se učit hrát na kytaru kdykoli a kdekoli

 • máte profesionálního instruktora - kytaristu jenom pro sebe

 • platíte jednou, k lekcím se ale můžete vracet klidně stokrát

 • skvělá možnost, jak se naučit hrát na kytaru pro samouky
 • aktualizace kurzu zdarma

Video z kurzu

Kategorie: Hudební kurzy, Kreativní kurzy, Zážitkové kurzy, Online kurzy, Kurzy pro radost, Více než 180 lekcí online kurzů ZDARMA, Nejoblíbenější kurzy, Všechny kurzy z nabídky,

Není Rychlokurz hry na kytaru to pravé ořechové? Nevadí, vyberte si nějaký jiný z naší kategorie Hudební kurzy.

Vyberte si tu nejlepší kytaru pro vás: