Kurz potápění - zkušební ponor


 • 4.50


Jakmile jednou ochutnáte zkušební ponor s potápěčskou výstrojí, může se snadno stát, že se do potápění zamilujete. Vyzkoušejte si během pár hodin kurzu ponor až do hloubky 12 metrů.

870 Kč

Popis potápěčského kurzu - zkušební ponor

Vyrazte na kurz potápění pro začátečníky do Prahy, Brna, Jablonce nad Nisou, Plzně, nebo Mostu, získejte certifikát o absolvování zkušebního ponoru (DSD - discovery scuba diver)a ponořte se s přístrojem až do 12 metrů. Čeká vás dokonalá kombinace teroteické přípravy a praktického tréninku potápění v bazéně, nebo ve volné vodě.

V rámci tohoto potápěčského kurzu se dozvíte:

 • jak sestavit potápěčskou výstroj,

 • jak dýchat s dýchacím přístrojem,

 • jak se pod vodou pohybovat,

 • jak při klesání vyrovnávat tlak a potápět se tak stále hlouběji a hlouběji,

 • jak se potápět zcela bezpečně

 • jaké chyby se při potápění nejčastěji dělají a jak se jim vyhnout,

 • vše o potápění v bazénu i ve volné vodě.

Zkušební ponor - potápění ve volné vodě

Na výběr máte tyto varianty úvodního potápěčského kurzu:

V Praze pro vás máme hned dvě varianty tohoto kurzu. První varianta je zhruba na 3 hodiny, je rozdělena na teoretickou a praktickou část, během které se v bazénu potopíte s přístrojem až do hloubky 3,5 metru. Pokud tedy budete chtít a všechno vám půjde. Druhá varianta je delší (4,5 až 6 hodin) a její součástí je jak ponor v bazénu, tak i ponor v otevřené vodě, abyste si vyzkoušeli obojí. Cena zkušebního ponoru v bazénu je 1260 Kč, cena ponoru v bazéně + v otevřené vodě je 4040 Kč. 

V Mostě vás čeká zkušební ponor ve volné vodě v jezeře, ve kterém se v případě, že vám vše půjde, potopíte až do úžasné hloubky 12 metrů. Po teoretické přípravě, seznámení s potápěčskou výstrojí a základními pravidly potápění se společně s instruktorem začnete pomalinku postupně potápět s přístrojem. Vyzkoušíte si, jaké to je dýchat pod vodou a vyrovnávat tlak při klesání níže pod hladinu. Každý účastník po absolvování tohoto ponoru získá certifikát, že zvládl DSD (discovery scuba diver) ponor. Tento kurz trvá zhruba dvě hodiny a jeho cena je 870 Kč. 

V Plzni na vás čeká zkušební ponor a úvodní kurz potápění v bazéně. Po teoretické přípravě, která je asi na 30 minut se s výstrojí přesunete do bazénu a půjde se na věc. Tento potápěčský kurz trvá zhruba dvě hodiny a naučíte se během něj všechno potřebné a hlavně si vyzkoušíte, jaké to je dýchat pod vodou a potopit se do hloubky několika metrů. Cena tohoto potápěčského kurzu je 1500 Kč. 

V Brně na vás čeká ponor až do hloubky 5 metrů v bazénu. Tento kurz je cca na 6 hodin a je opět rozdělen na teoretickou a praktickou část v bazéně, která zabírá většinu času. Nejprve si představíte výstroj, poté se připravíte a společně s instruktorem se vrhnete do vody. Pomalu se naučíte dýchat pod hladinou a potápět se hlouběji a hlouběji. Osvojíte si všechny důležité návyky potápěčů a vychutnáte si krásný zkušební ponor. Cena tohoto kurzu je 1040 Kč. 

V Jablonci se můžete potápět ve volné vodě a vychutnat si tak úžasný pocit volnosti, který takové potápění přináší. Čekají vás dvě hodiny, během kterých si osvojíte práci s potápěčským vybavením, naučíte se dýchat pod vodou, vyrovnávat tlak a pohybovat se bezpečně pod hladinou. Postupně se ponoříte až do hloubky 3,5 metru a zažijete skutečně úžasné emoce. Cena tohoto potápěčského kurzu je 1420 Kč. 

Kurz potápění - zkušební ponor v bazénu

Co je potřeba o potápěčských kurzech a zkušebních ponorech vědět?

 • zkušební ponor je vhodný pro každého, kdo chce poznat krásu světa pod hladinou a vyzkoušet si potápění s přístrojem,
 • veškeré vybavení od neoprenu po dýchací přístroj je v ceně kurzu, stačí si tedy přinést plavky, ručník a případně žabky pro pohyb kolem bazénu

 • v ceně je také dohled instruktora po celou dobu kurzu potápění, není se tedy vůbec čeho bát