Zážitkový kurz Pilotem letadla na zkoušku


 • 4.50


Splňte si svůj sen o pilotování a staňte se pilotem na zkoušku. Tento kurz je určen pro úplně začátečníky a koná se na letištích po celé ČR.

4 890 Kč

Popis kurzu pilotem letadla na zkoušku

Fascinuje vás svět letadel létajících vysoko v nebi, systém leteckého provozu a všechny kniply, kterými se letadla pilotují? Pak vás jistě zaujme tento zážitkový kurz Pilotem na zkoušku, který si můžete užít na letištích po celé ČR. Během zhruba 1-3 hodin si na vlastní kůži vyzkoušíte vše, co je součástí profese pilota a hlavně budete sami pilotovat letadlo. U toho si užijete nádherné výhledy na svět z ptačí perspektivy a dokonalý klid v nebi. 

Výhled během kurzu Pilotem na zkoušku

Průběhu tohoto zážitkového kurzu pilotování:

Kurz Pilotem na zkoušku začíná příchodem na letiště a seznámením s pilotem, který vás bude celým kurzem provádět. Nejprve vás čeká předletová příprava na váš první let, během které: 

 • naplánujete let a zakreslíte si jeho trasu do mapy, 

 • zjistíte, jaké je aktuální počasí a jak s předpovědí při plánování letu pracovat, 

 • vyslechnete si veškerou potřebnou teorii o pilotování letadla.

Poté se společně s profesionálním pilotem přesunete k letadlu, projdete předletovou prohlídku letadla a jde se na to! Přichází samotný let. V letadle pak: 

 • uvidíte, jak se programují a zapínají potřebné palubní přístroje,

 • jak se letadlo připravuje na vzlet, 

 • vyslechnete si, jak se žádá o povolení ke startu a vzlet necháte na profesionálním pilotovi. 

Pilotem na zkoušku - předletová příprava

Pak přijde na řadu ta nejlepší část celého kurzu Pilotem na zkoušku - vezmete do ruky knipl a stane se z vás pilot na zkoušku! Vyzkoušíte si, jestli máte talent a cit pro pilotování letadla a jak vám půjde řešení krizových situací za kniplem. Po vyzkoušení klasického letu totiž přijde na řadu řešení krizových situací - víte, co dělat, když ztratíte orientaci, začne vám docházet palivo, nebo budete ztrácet výkon motoru? Pokud prozatím netušíte, nevadí, v zážitkovém kurzu Pilotem na zkoušku se vše naučíte. 

Vaše pilotování bude celou dobu pod bedlivým dohledem profesionálního pilota, který vám bude vše vysvětlovat, bude vám radit, odpovídat na všechny vaše dotazy a zařídí, aby byl pro vás tento zážitek skutečně nezapomenutelný. Když poprvé chytíte do ruky knipl a cítíte, že pohyb letadla máte ve svých rukou, je to skoro omamný pocit, který je velice návykový. Snadno se tak může stát, že vám po tomto zkušebním pilotování letadla bude létání chybět a vrhnete se do získání vlastního pilotního průkazu. 

Po tom, co si vyzkoušíte, jaké to je pilotovat letadlo, bude následovat poletový briefing, kde se celý let zhodnotí a pilot vám odpoví na všechny vaše dotazy, které vás ještě napadnou. 

Zážitkový kurz Pilotem na zkoušku

Kde probíhá zážitkový kurz Pilotem na zkoušku: 

Na letišti v Praze Letňanech vás čeká zážitkový kurz, který bude trvat 2,5 až 4 hodiny a je určen pro jednu osobu (poukazů ale můžete klidně koupit více). Pilotem na zkoušku se v Praze můžete stát po celý rok, létá se ale samozřejmě v závislosti na počasí a termíny kurzu se tak domlouvají s ohledem na předpověď počasí. Kurzu se účastní max. 3 osoby (jejichž váha nesmí překročit 250 kg). Celý let včetně mezipřistání trvá zhruba hodinu a půl a za tu dobu bude mít každý z vás cca 20 - 30 minut, kdy budete sami pilotovat letadlo. Po této době se vyměníte (během mezipřistání) a pilotovat půjde zase někdo další. Kurz pilotování probíhá v letadle Cessna C172, které je velice oblíbené a snadno se pilotuje. Cena kurzu pilotem na zkoušku v Praze je 6500 Kč. 

V Plzni probíhá tento zážitkový kurz stejně jako v Praze. To znamená, že se začne předletovou přípravou a teoretickým povídáním (které trvá zhruba hodinu), poté následuje samotný let v letadle Cessna C172 a po něm pak poletový briefing a zhodnocení vašich pilotních dovedností. Celý let trvá zhruba hodinu a půl, během které se postupně vystřídají 3 piloti na zkoušku a každý si tak užije pilotování letadla cca 20 až 30 minut. Kromě klasického letu vás čeká také řešení některých krizových situací (nanečisto, nebojte) jako je ztráta orientace, nedostatek paliva apod. Kurz pilotem na zkoušku v Plzni tak celkem trvá zhruba 2,5 hodiny. A tady se létá celý rok v závislosti na počasí a hmotnost posádky nesmí překročit 250 kg. Cena zážitkového kurzu Pilotem na zkoušku v Plzni je 4890 Kč. 

Zážitkový kurz Pilotem na zkoušku v Kladně znamená cca 30 minut pilotování letadla Cessna 172. Létá se tady celoročně, ovšem samozřejmě v závislosti na počasí. Tento kurz je vhodný pro osoby od 18 let, mladší pak dle domluvy a samozřejmě se souhlasem zákonného zástupce. Pilotování na zkoušku si tady vyzkoušíte po krátké předletové přípravě a po letu spolu s pilotem zhodnotíte, jak vám to šlo. Cena zážitkového kurzu Pilotem na zkoušku je 4899 Kč. Na ten pocit, když máte letadlo plně pod kontrolou je nezapomenutelný! Pokud vás to nadchne, můžete si koupit tuto variantu s leteckým simulátorem, který váš pilotní zážitek dotáhne k naprosté dokonalosti. V simulátoru si vyzkoušíte některé krizové situace a obtížnější manévry, které by naživo nemusely dopadnout dobře. 

Kurz Pilotem na zkoušku

Na letišti v Příbrami se můžete stát pilotem ultralightu na zkoušku. Čeká vás 60 minut dokonalého leteckého zážitku, během kterého si užijete skutečnou předletovou přípravu a plánování trasy, samotné pilotování letadla a také poletový briefing. Stane se z vás pilot a budete mít osud celé posádky ve vlastních rukou, je to trochu strašidelné a zároveň naprosto dokonalé a dechberoucí. Na tenhle zážitek hned tak nezapomenete. Cena zážitkového kurzu Pilotem na zkoušku v Příbrami je nyní díky Vánoční akci 4950 Kč, původní cena je 5509 Kč. 

Zážitkový kurz pilotování letadla na letišti v Brně Tuřanech je určen pro jednu osobu, probíhá v průběhu celého roku v závislosti na počasí a termín je dobré si rezervovat alespoň několik týdnů předem. Tento kurz je stejně jako v jiných lokalitách rozdělen na 3 části - předletovou přípravu, samotný let letadlem Cessna C172 a zhruba půl hodiny pilotování a následně poletový briefing. Letu se účastní celkem 3 piloti na zkoušku, kteří se v průběhu letu (v rámci mezipřistání) vystřídají a každý si tak pilotování užije do sytosti. Cena kurzu Pilotem na zkoušku v Brně je 6500 Kč. 

Oblíbený kurz Pilotem na zkoušku v Ostravě na letišti v Mošnově trvá 2,5 až 4 hodiny, z toho zhruba 1,5 hodiny je samotný let. Tento kurz je určen pro jednu osobu, celého letu se ale účastní celkem 3 piloti na zkoušku, kteří se v jeho průběhu vystřídají a každý si pilotování dostatečně užije. Před letem vás čeká předletová příprava a plánování trasy a po letu pak zase poletový briefing, ve kterém společně s profesionálním pilotem zhodnotíte své pilotní dovednosti a možná se domluvíte i na dalším kurzu. Cena kurzu Pilotem na zkoušku v Ostravě je 6500 Kč. 

Nejčastější dotazy k zážitkovému kurzu Pilotem na zkoušku

Zážitkový kurz pilotem na zkoušku - tohle můžete pilotovat

 • Je nějaké hmotnostní omezení pro kurz Pilotem na zkoušku?

Ano, celá posádka letadla Cessna 172 nesmí přesáhnout 250 kg. Pokud ale nejste nějak extrémně těžcí, do limitu se vždy vejdete. Pokud si myslíte, že by měl pilot znát vaši váhu ještě před rezervací termínu, dejte nám jí vědět. 

 • Jaká je cena kurzu Pilotem na zkoušku?

Cena kurzu je na každém letišti jiná, vždy záleží, jak je kurz dlouhý, co obsahuje a hlavně, kde se koná. Obecně ale cena tohoto kurzu začíná na 4890 Kč za kurz v Plzni. 

 • Musím mít nějaké zkušenosti s pilotováním letadla?

Nikoli, na kurzu Pilotem na zkoušku si může splnit svůj sen o létání i naprostý začátečník. 

 • Od kolika let je možné absolvovat kurz Pilotem na zkoušku?

Kurz je obecně vhodný od 18 let. Pokud jste mladší (15 až 18 let) je to na domluvě a vždy je potřeba souhlas s doprovod zákonného zástupce.

Splňte si svůj sen o létání i bez pilotního průkazu a vyrazte na zážitkový kurz Pilotem na zkoušku. Létá se celoročně a platnost poukazu je 12 měsíců, termínů tedy bude dost a dost.