Kurz jízdy na jetsurfu ve Valticích


 • 4.50


Ovládněte nový adrenalinový sport a užijte si kurz jízdy na jetsurfu na 1, nebo 3 hodiny v kouzelném areálu ve Valticích na Břeclavsku.

2 999 Kč

Popis kurzu jízdy na jetsurfu ve Valticích

Jetsurf je nejoblíbenějším adrenalinovým sportem posledních let a není se čemu divit. K jízdě na jetsurfu totiž nepotřebujete vítr, vlny, ani motorový člun (vlek, či padák). Stačí vám benzín a můžete řádit v areálu pískovny ve Valticích klidně 3 hodiny. Jetsurf má totiž vlastní motor, díky kterému dokážete jet až rychlostí 55 km/h a to už je pořádný hukot. 

Kurz jízdy na jetsurfu ve Valticích (motorový surfing)

K tomu, abyste mohli na jetsurfu jezdit vede několik pokusů (a pádů), během kterých si osaháte regulaci plynu, koordinaci pohybů a udržování rovnováhy na tomto motorovém surfu. Po několika pádech přijde okamžik, kdy vaše tělo i mysl najednou pochopí, jak se to dělá, vy se postavíte a užijete si plynulou jízdu. Pak už stačí jenom držet plynové tlačítko a ovládat pohyby jetsurfu pouhými náklony vlastního těla. Jediným problémem může být to, že se vám to příliš zalíbí a nebudete chtít ani vylézt z vody. 

Ten pocit, když na motorovém surfu jménem jetsurf brázdíte vodu rychostí až 55 km/h, klopíte zatáčky a užíváte si vítr ve vlasech je prostě neskutečný. 

Průběh kurzu jízdy na jetsurfu ve Valticích

Po příchodu do areálu si nejprve najdete svoje místo a váš doprovod si rozloží deku. Poté následuje teoretická instruktáž od lektora jízdy na jetsurfu (cca 15 minut). Tento úvod proběhne na souši a dozvíte se během něj, jak jetsurf funguje, jak ho ovládat, jak na něm jezdit a jak si tento adrenalinový zážitkový kurz užít. Instruktor vám také ukáže:

 • jak se na jetsurfu startuje,

 • jak se na jetsurfu jezdí v různých pozicích (vleže, vkleče a nakonec vestoje),

 • jak se na jetsurfu postavit

 • jak na jetsurfu pokračovat v jízdě i po pádu do vody,

 • jak pracovat s plynem na jetsurfu. 

Poté budou následovat fáze odpočinku (a dalších rad ke zlepšení) a fáze jízdy na jetsurfu. Pokud máte praxi z nějakého prknového sportu (wakeboard, snowboard apod.), je dost možné, že na konci kurzu zvládnete kromě jízdy na jetsurfu také základní triky jako je výskok, slalom apod. 

V ceně kurzu jízdy na jetsurfu je zahrnuto:

 • vstupné do areálu pískovny ve Valticích, 

 • teoretická instruktáž v délce cca 15 minut,

 • samotná jízda na jetsurfu a spousta rad a tríčků,

 • veškeré vybavení pro jízdu na jetsurfu (helma, neoprén, jetsurf)

Pro koho je kurzu jízdy na jetsurfu ve Valticích určený?

Tento kurz je určen primárně pro osoby starší 15 let, osoby staré 10-15 let se mohou kurzu zúčastnit jedině v doprovodu rodičů, nebo nějakého dospělého. Je dobré mít také alespoň nějakou fyzickou kondici a umět plavat (alespoň s vestou, kterou budete mít celu dobu na sobě). Kurz jízdy na jetsurfingu je určen pro začátečníky i pokročilé, instruktor se přizpůsobí vašim zkušenostem. 

Kurz jízdy na jetsurfu ve Valticích (motorový surfing)

Pokud přijdete s dětmi, nemohou jezdit sami. V ceně vašeho kurzu jízd na jetsurfu je ale svezeme v tandemu a zažijou tak originální adrenalinový zážitek. 

Vyplatí se jedna hodina jízdy na jetsurfu, nebo zvolit raději 3 hodiny? 

Rychlost jakou se člověk naučí na jetsurfu jezdit je individuální, většina lidí má problém s koordinací pohybů a regulací plynu, musíte totiž myslet na více věcí zároveň. Většina kurzistů se ale během hodiny dokáže sama rozjet a jet na jetsurfu plynule, a to minimálně vleže a vkleče. 

Areál pískovny ve Valticích má pro jízdu na jetsurfu obrovskou výhodu - je tady klidná voda, takže se člověk nepere s vlnami, ale jenom sám se sebou. A tak jakmile dokážete rukou regulovat plyn plynule a chytíte tu správnou rovnováhu, bude pro vás jízda na jetsurfu stejně samozřejmá jako jízda na kole. Pak už budete i na moři na jetsurfu chytat vlnu mnohem snadněji, než na klasickém surfu - budete si totiž sami regulovat rychlost. A to je na tomto sportu prostě úžasné. 

Co si vzít s sebou na jetsurf kurz?

Kurz jízdy na jetsurfu jsou určený pro jednu, nebo 2 osoby, s sebou si ale můžete vzít diváků kolik jen budete chtít. Každý z nich zaplatí jen 100 Kč za vstup do areálu a pak vás může dle libosti fotit a natáčet. Kromě toho si s sebou na kurz vemte také:

 • plavky,

 • ručník,

 • opakovací krém,

 • pokud máte, tak i vlastní neoprén (legíny, lycru), helmu, vestu apod. - většinou je člověku pohodlně ve vlastních věcech,

 • dobrou náladu,

 • chuť učit se jezdit na jetsurfu a pořádně si ve vodě zařádit

Kdy a kde probíhají jetsurf kurzy ve Valticích? 

Sezóna kurzů ježdění na jetsurfu začíná v květnu a končí v září, jezdí se vždy ve vypsaných termínech ve všední dny i o víkendech. Rezervaci termínu na váš jetsurf kurz je dobré provést alespoň 14 dní předem. Diváci jsou vítáni, do areálu ve Valticích je ale potřeba zaplatit 100 Kč na osobu za vstup. Kurzista, který bude řádit na jetsurfu má vstup do areálu samozřejmě v ceně kurzu. 

Jetsurf kurzy ve Valticích na Břeclavsku probíhají v pískovně, která je poslední roky rájem surfařů. Ve Valticích vznikla dráha pro jízdu na jetsurfu, která nemá ve světě obdoby, dráha z bójí odpovídá standardům nejvyšších soutěží v tomto úžasném sportu. Není tedy divu, že se tady zaučují noví jetsurfaři, zkoušejí se nová prkna a konají se taky mistrovství v jetsurfingu. A samozřejmě se taky jezdí na jetsurfu v rámci takovýchto kurzů.

Kategorie: Sportovní kurzy, Kurzy a dárky pro muže, Zážitkové kurzy, Kurzy pro zdraví a krásu, Zážitkové kurzy, Dárky pro muže, Vánoční dárky pro muže, Vánoční dárky pro ženy, Živé kurzy, Všechny kurzy z nabídky,

Není Kurz jízdy na jetsurfu ve Valticích to pravé ořechové? Nevadí, vyberte si nějaký jiný z naší kategorie Sportovní kurzy.