Kurz Microsoft Office pro začátečníky


 • 4.50


Naučte se pracovat s Microsoft Word, Excel i Powerpoint v tomto jedinečném kurzu doplněném o titulky pro neslyšící.

1 990 Kč 995 Kč
Vyzkoušet kurz zdarma
Počet účastníků kurzu: 1205
Jméno lektora: Aneta Bajerová

Kurz Microsoft Office pro začátečníky

Ovládněte konečně Microsoft Word, Excel i Powerpoint a využívejte tyto programy ve svůj prospěch. Náš kurz vám pomůže získat základní znalosti ovládání všech těchot programů. 

Kurz je rozdělen na 21 lekcí a naučí vás základy i pokročilé funkce. 

 • Kurz Wordu: V lekcích 1-7 se ve wordu naučíme vytvořit a formátovat dokumenty, vkládat do nich obrázky a tabulky. 

 • Kurz Excelu: V lekcích 8-15 se vrhneme na kurz Excelu, budeme společně vytvářet tabulky a grafy a naučíme se používat funkce a vzorce. 

 • Kurz Powerpointu: V lekcích 16-21 se naučíme vytvářet originální prezentace v programu MS Powerpoint. 

Jak kurz probíhá

Tento kurz programů Microsoft Office probíhá online, trvá více než 3 hodiny a je rozdělen celkem na 21 lekcí, z toho 3 lekce jsou pro vás ZDARMA jako ochutnávka kurzu. 

Kurz Wordu:

 • Lekce 1 ZDARMA - Základní formátování v MS Word: V první lekci kurzu MS Office zdarma se naučíme základy práce ve Wordu. Naučíme se vytvářet a formátovat jednoduchý dokument (obchodní dopis), naučíme se označovat, zvýrazňovat důležitá data a opravovat překlepy. 

 • Lekce 2 ZDARMA - Ukládání dokumentů: Ve druhé lekci se naučíme různé možnosti ukládání dokumentů. Ukážeme si, jak dokumenty ukládat do různých formátů, jak je otevírat a jak upravovat soubory pro tisk a vytisknout si požadované množství stránek. 

 • Lekce 3 ZDARMA - Odrážky a číslování ve Wordu: Třetí lekce kurzu MS Office vám ukáže, jak zpřehlednit text pomocí odrážek a číslování odstavců. Text, který má odrážky a číslování lidé raději čtou, čte se jim snadněji a déle u něj vydrží. 

Online kurz MS Office - Word

 • Lekce 4 - Tabulky ve Wordu: Ve čtvrtém díle se naučíte tvořit a formátovat tabulky v MS Word. Naučíte se vytvořit tabulku, vkládat nové řádky a sloupce, zvolit si a upravovat návrhy tabulky a mj. také správně kopírovat tabulky z Excelu do Wordu.  

 • Lekce 5 - Obrázky a cliparty ve Wordu: V tomto videu se naučíte vkládat a formátovat obrázky a cliparty, projdeme si obtékání textu, změnu velikosti obrázku atp. 

 • Lekce 6 - Styly dokumentů ve Wordu: V šesté lekci kurzu se naučíme formátovat nadpisy a odstavce dokumentů ve Wordu. Naučíme se používat styly odstavců, ukážeme si hromadné číslování nadpisů a vytváření vlastních stylů formátování jenom na pár kliknutí myší. 

 • Lekce 7 - Záhlaví a zápatí dokumentů ve Wordu: Poslední, sedmé video kurzu MS Wordu se zaměříme na záhlaví a zápatí dokumentu, jejich úpravy a formátování v sebedelším textu. 

Kurz Excelu

 • Lekce 8 - Základní práce s programem Excel: První video mini kurzu Excelu vám ukáže základy programu MS Excel. Podíváme se na základy práce v tomto prostředí, naučíme se vytvářet tabulky, pracovat s buňkami, ve sloupcích a řádcích a vytvořit si krásnou plně funkční tabulku dle vzoru. 

 • Lekce 9 - Ukládání a formátování tabulek: Druhá lekce zaměřená na kurzu Excelu vás naučí formátovat a ukládat tabulky. Podíváme se na formátování tabulky pro tisk, její ukládání a otevírání pro pokračování v práci na souboru. 

Online kurz MS Office - Excel

 • Lekce 10 - Vytváření jednoduchých vzorečků: Desátá lekce kurzu a třetí lekce zaměřená na Excel vás naučí vytvářet a používat jednoduché vzorce. Naučíte se používat funkce a zjišťovta tak součet, průměr, maximální a minimální hodnoty a počet vybraných prvků v jakkoli dlouhé tabulce. 

 • Lekce 11 - Číselné a datumové řady v Excelu: V této lekci se naučíme používat datumové a číselné řady, vytvářet řady dnů v týdnu, měsíců atp., kromě toho si projdeme také jak transponovat (převracet) tabulky. Pro práci v Excelu se vám jistě bude hodit také kopírování a přesouvání vybraných buněk, které se naučíte v závěru této lekce. 

 • Lekce 12 - Logická funkce “KDYŽ”: Excel je mnohem více než jenom velká kalkulačka, dokáže vám ulehčit práci a stačí se naučit jenom pár základních funkcí. Jednou z nich je určitě logická funkce “KDYŽ”, o které je tato lekce. tato funkce se v Excelu používá například, když chceme porovnat plánované a skutečné výdaje apod. 

 • Lekce 13 - Funkce “Svyhledat”: V této lekci se naučíme používat funknci “Svyhledat” (svislé vyhledávání v tabulce v Excelu). Tato funkce je jednou z nejpoužívanějších a určitě jí při práci v Excelu také oceníte. Hodí se třeba při přiřazování údajů z jednoho listu ke druhému. 

 • Lekce 14 - Kontingenční tabulky v Excelu: Kontingenční tabulky mnoho lidí děsí, nic složitého na nich ale není. V této lekci se naučíme kontingenční (souhrnné) tabulky vytvářet, formátovat a pracovat s nimi co nejefektivněji. Kontingenční tabulky jsou ohromným pomocníkem při práci s velkým mnosžtvím dat a jejich analyzováním. 

 • Lekce 15 - Grafy v Excelu: V této poslední lekci zaměřené na kurz Excelu se naučíme vytvářet a formátovat grafy. Ukážeme si jak data z tabulky přenést do různých typů grafů, jak graf přenést na nový list, jak vložit spojnicový graf do sloupcového, jak přidávat nadpisy a popisky jednotlivých částí grafu atp.

Kurz Powerpointu

 • Lekce 16 - Základy Powerpointu: První video zaměřené na kurz Powerpointu vás naučí, jak vytvářet prezentace a jednotlivé snímky, které budete následně prezentovat. 

 • Lekce 17 - Vkládání a úprava obrázků do prezentace: V tomto videu si ukážeme, jak do prezentace vkládat obrázky, jak je formátovat, centrovat a podle čeho obrázky do prezentace vybírat. 

 • Lekce 18 - Vkládání vlastních objektů: Ve třetí lekci si ukážeme, jak to prezentace v Powerpointu snadno a rychle (pomocí klávesových zkratek) vkládat vlastní objekty a jak je následně formátovat. NAučíte se objekty vkládat, přesouvat, vkládat do nich textové popisky atp. 

Online kurz MS Office - Powerpoint

 • Lekce 19 - Jak v Powerpointu vytvářet tabulky: Tabulky jsou pro úspěch prezentace často zásadní, a proto se je v tomto díle naučíme nejen vytvářet, ale také formátovat a vkládat z Excelu. 

 • Lekce 20 - Grafy v Powerpointu: Co by to bylo za prezentaci bez grafu. V předposlední lekci našeho kurzu MS Office se tedy naučíme vytvářet z tabulek grafy, upravovat je, formátovat, přidat jim popisek atp. 

 • Lekce 21 - Ukládání prezentací v Powerpointu: A v poslední lekci si ukážeme, jak můžeme svou prezentaci uložit pro pozdější prezentování a jak si jí uložit ve formátu PDF, pokud si jí chceme vytisknout.

Lektoři kurzu

Lektorkou online kurzu MS Office je Aneta Bajerová a Pavel Tesárek. Základní znalost programů Word, Excel a Powerpoint je zásadní pro práci v mnoha firmách a také může velice usnadnit psaní závěrečných prací studentů. To si Aneta velice dobře uvědomuje, a přesně proto se rozhodla spolu s kolegy vytvořit tento online kurz MS Office pro začátečníky, který vás krok po kroku naučí vše, co budete potřebovat.

Video z kurzu

Vyberte si ten nejlepší kancelářský balíček Microsoft Office pro vás: