Kurz Quillingu - tvoříme ozdoby z papíru


  • 4.50


Naučte se vytvářet krásné a originální ozdoby z papíru výtvarnou technikou zvanou Quilling.

0 Kč

Popis online kurzu Qullingu zdarma

Objevte společně s námi kouzlo úžasné techniky kreativní tvorby zvané Qulling a vyrobte si i vy úžasné ozdoby z papíru. Jenom s pomocí proužků papíru, lepidla a pár nástrojů dokážete cokoli budete chtít. Budete stáčet proužky papíru, lepit a rázem vám budou pod rukama vznikat úžasné vánoční ozdoby, hvězdice, květinky a další. 

V kreativním online kurzu Quillingu zdarma se dozvíte:

  • jaké pomůcky budete pro výrobu ozdob z papíru potřebovat a kde je sehnat (nebo jak je vyrobit), 

  • jak správně stáčet proužky z papíru různými způsoby tak, aby vznikaly takové obrazce, jaké chcete, 

  • jak papírové kroužky a tvary spojovat a vytvářet tak ozdoby, 

  • vytváření tvarů jako je spirálka, lístek, kapka, kytička, hvězdička a další, 

Kreativní online kurz zdarma - Quilling

  • výroba různých kreativních ozdob k Vánocům, Velikonocům a na další svátky a příležitosti.

Co je to Quilling?

Quilling neboli papírový filigrán je výtvarná technika kreativní tvorby, která pracuje hlavně s papírovými proužky různých šířek a délek. Pomocí quillingového pera se v této kreativní technice formují papírové proužky do spirálek a ty se pak postupně slepují do různých tvarů jako jsou:

  • quilling lístek,

  • quilling kapka, 

  • quilling hvězda,

  • quilling vločka a další. 

Jednotlivé tvary se pak pomocí lepidla přichycují k podkladu, přidává se rámeček a také krabička. 

Kreativní online kurz zdarma - Quilling

Kreativní technika Quilling je stará jako lidstvo samo, známe jí už od doby, kdy vznikl papír. První zmínky o Quillingu jsou už z prvního století po Kristu na území dnešní Číny a Egypta.  V 15. a 16. století pomocí Quillingu zdobili například evropské jeptišky a mniši nejrůznější předměty. Jako předměty zdobení jim sloužily různé truhly a skříňky, rámy obrazů, čajové krabičky, tácky, jednotlivé kusy nábytku, ale třeba i urny. Původně se jednotlivé papírové proužky obtáčely kolem husích brk. A přesně odtud také pochází i název Quillingu. Onen Quill znamená brk. Mezi dámami z vyšší společnosti byl Quilling hojně rozšířený až do konce 18. století, a to stejně jako třeba vyšívání.

Na tuto techniku se téměř zapomnělo v minulém století a její obliba znovu vzrostla až v tom současném století. Quilling a ozdoby z papíru se zase znovu dostávají na své výsluní. Jednotlivé formy a metody Quillingu jsou označovány jako techniky 2D, ale také 3D, pomocí kterých se vyrábí třeba velikonoční kraslice.

Další technikou je Combing neboli Quilling na hřebínku. V překladu znamená „comb“ hřebínek. Proužky papíru se ovíjí kolem speciálního hřebínku a pak se ze vzniklého výpletu různě tvarují všelijaké lístky a kytičky.

Kreativní online kurz zdarma - Quilling

Dalším způsobem je i Pins neboli Quilling pomocí špendlíků. „Pin“ přeloženo z angličtiny - špendlík. Proužky papíru se tedy obtáčí kolem špendlíků, které jsou zapíchnuty v korkové podložce. Pomocí této techniky lze vyrobit nádherné květiny, ptáčky, vločky, křídla motýlů a spoustu jiných ozdob.

Lektorka kreativního online kurzu Quillingu zdarma

Lektorkou kreativního kurzu Quilling - ozdoby z papíru je Petra, která se technice Quilling věnuje již řadu let. Společně si povíme, co budeme potřebovat pro výrobu krásných a originálních papírových ozdob. Kurz je věnovaný zdarma všem fandům kreativních technik a věříme, že vás technika osloví tak silně, jako dokázala oslovit i nás.

Kategorie: Kreativní tvorba, Kreativní kurzy, Online kurzy, Online kurzy zdarma, Více než 180 lekcí online kurzů ZDARMA, Všechny kurzy z nabídky,

Není Kurz Quillingu - tvoříme ozdoby z papíru ZDARMA to pravé ořechové? Nevadí, vyberte si nějaký jiný z naší kategorie Kreativní tvorba.