Kurz výroby květin z foamiranu


 • 4.50


Naučte se vyrábět nádherné květiny z pěnové hmoty foamiran. Můžete si vyrobit, brože, květiny do vázy, květiny do vlasů, různé kompozice a jakékoli další kreativní výrobky.

1 990 Kč 995 Kč
Vyzkoušet kurz zdarma
Počet účastníků kurzu: 554
Jméno lektora: Jana Povalová

Popis kurzu Tvoření z foamiranu

V tomto kreativním online kurzu se naučíte pracovat s pěnovkou jménem foamiran. Postupně se naučíte, jak vyrobit různé druhy květin od listů po pestíky. Květiny z foamiranu jsou nádhernou ozdobou do vlasů, na klopu i do interiéru. Každá květina je originál a jejich výrobu zvládají i děti. Práce s foamiranem a výroba květin zabere nějaký čas, výsledek ale rozhodně bude stát za to. 

Kreativní online kurz Tvoříme z foamiranu

V kurzu Tvoření z foamiranu se dozvíte:

 • co je to foamiran, jak používat jeho různé barvy a foamiran se třpytkami, 

 • co jsou to moldy na foamiran (neboli žikovače) a jak s nimi co nejlépe pracovat, 

 • jaké pomůcky pro práci s foamiranem budete potřebovat, 

 • jak používat studený porcelán

 • jak jednotlivé kousky foamiranu barvit, lepit a jak dotvořit celou květinovou kompozici, 

 • jak používat jednotlivé návody na květiny z foamiranu, 

 • jak postupně z foamiranu vytvořit celou květinu, poupě, listy a další části květu,

 • kde koupit foamiran a moldy na foamiran. 

V kurzu půjdeme postupně, nejprve poznáte, jak s foamiranem pracovat, jaké používat pomůcky a materiály, které vám práci usnadní, nebo zvýší efekt výsledné květiny. Postupně si pak v kurzu vyrobíte tři druhy růží (divokou růži, čajovou růži a růži Shabby chic) a kvítky s pestíky.     

V kurzu Tvoříme z Foamiranu se dozvíte:

 • Lekce 1 ZDARMA - Výroba malých květin z foramiranu: V první lekci kurzu Tvoření z foamiranu se hned pustíme do práce. Lektorka Jana Povalová vám ukáže, jak z foamiranu vyrobit květy s pestíky. Naučíte se, jak s foamiranem pracovat, jak ho barvit a jak docílit téměř živého vzhledu květin. V této lekci dostanete první foamiran návody, dozvíte se, jaké používat barvy, jak pracovat s žehličkou, zapalovačem a dalšími fígly pro docílení finálního tvaru a vzhledu foamiranové květiny. 

Výroba květin z foamiranu

 • Lekce 2 ZDARMA - Květy z foamiranu na moldech: Ve druhé lekci kurzu se naučíte vytvářet nádherné květiny s pomocí žikovačů (moldů), které nám vytvoří reálnou strukturu a tvar květů a listů. Ukážeme si, jak se díky tvarování, využití moldů na foamiran a barvení dostanete ke krásným květinám. 

 • Lekce 3 ZDARMA - Pomůcky pro práci s foamiranem: V této lekci se důkladně podíváme na všechny pomůcky, které budete pro práci s pěnovou gumou foamiranem potřebovat. Ale nebojte, spoustu pomůcek máte doma a ten zbytek není nijak zvlášť finančně náročný. 

 • Lekce 4 ZDARMA - Představení placení části kurzu

 • Lekce 5 - Růže z foamiranu Shabby chic - listy: V páté lekci začneme tvořit první růže z foamiranu, která se nazývá Shabby chic. V této lekci začneme výrobou listů pro tyto Shabby chic růže z foamiranu. 

 • Lekce 6 - Růže z foamiranu Shabby chic - květy: V šesté lekci budeme pokračovat výrobou květů pro Shabby chic růže z foamiranu. 

 • Lekce 7 - Růže z foamiranu Shabby chic - poupata: V sedmé lekci si pak celou kompozici dotvoříme pomocí krásných poupátek.  

 • Lekce 8 - Čajová růže z foamiranu - lístky a poupata: V dalších 3 lekcích se pod vedením Jany Povalové naučíte vytvářet čajovou růži z foamiranu. V této lekci začneme výrobou listů a poupat. 

 • Lekce 9 - Čajová růže z foamiranu - střed květu: Pokračovat se bude výrobou středu růže. 

 • Lekce 10 - Čajová růže z foamiranu - okvětní lístky: Nádhernou čajovou růži z foamiranu pak dokončíme výrobou okvětních lístků. 

 • Lekce 11 - Zimní porcelán: V této lekci si ukážeme krásný zimní porcelán, ukážeme si k čemu slouží a k čemu se používá. 

 • Lekce 12 - Planá růže z foamiranu - zelené poupě: Poslední 3 lekce jsou plné výroby planých růží z foamiranu. Začneme výrobou poupat. 

 • Lekce 13 - Planá růže z foamiranu - pestíky: Pokračovat budeme výrobou pestíků, které budou skoro jako živé. 

 • Lekce 14 - Planá růže z foamiranu - květ: Plané růže z foamiranu pak dokončíme výrobou květu. 

Co je to foamiran? 

Foamiran je taková pěnová guma, která je výborná na kreativní tvoření. Tato pěnovka, která má v sobě vzduch se používá především pro výrobu květin, broží, dekorací a dalších výrobků. Foamiran je netoxický, neabsorbuje vodu, je velice plastický a po mírném zahřátí (žehličkou) se krásně tvaruje. Pěnovka foamiran je velice tenká (používá se tloušťka 0,5 mm - 1 mm), díky zahřívání cca 8 sekund žehličkou se stane hedvábným a po ochlazení si pak výsledné tvary pamatuje. 

Tvoření květin z foamiranu - moldy na foamiran

Foamiran je možné stříhat, barvit (k dobarvení používáme olejové barvy, olejové a suché pastely, PanPastel), tvarovat a používat také moldy (žilkovače), které vytvoří realistickou strukturu květin a listů a také jejich tvar. Květiny z foamiranu svůj tvar drží velice dlouho a vydrží. Foamiran seženete ve všemožných barvách, vybrat si můžete dokonce také foamiran se třpytkami. Z foamiranu je možné vytvořit skutečně jakékoli květiny, mezi nejčastější, které uvidíte i v kurzu patří: orchideje, vánoční růže, slunečnice, pivoňky, mečíky, kaly, svatební kytice, hortenzie, magnólie a samozřejmě různé růže. Květiny z foamiranu se dávají nejen do vázy, ale třeba také do kompozice do dřeva, na brože, ozdoby do vlasů, věnečky a další. 

Co jsou to moldy na foamiran (neboli žilkovače)? 

Moldy na foamiran jsou takové formičky, které vám pomohou vytvořit dokonalý tvar a strukturu listů a okvětních lístků květin. Pro použití moldy stačí pár sekund zahřát foamiran, natlačit ho do formy a pak už jen odstřihnout zbytky foamiranu. Moldy (žilkovače) je možné používat opakovaně.            

Lektorka kurzu Tvoříme z foamiranu 

Lektorka kurzu Tvoříme z foamiranu Jana Povalová

Celým kurzem tvoření květin z foamiranu vás provede Jana Povalová. Jana Povalová se tvoření z pěnovky foamiranu věnuje už dlouhé roky a vede živé kurzy pro začátečníky i pokročilé. Její kurzy jsou individuální i skupinové a jsou vhodné pro děti i pokročilé, ačkoli se může zdát, že je výroba květin z foamiranu složitá, skutečně ji zvládajíi děti.