Postprodukce a střih videa v Adobe Premiere Elements


 • 4.50


Naučte se stříhat video v programu Adobe Premiere Elements, přidávat do něj titulky, zvukové efekty a komentáře a vytvořit si tak vlastní úžasný film.

2 490 Kč
Vyzkoušet kurz zdarma
Počet účastníků kurzu: 1610
Jméno lektora: Josef Mašek

Popis online kurzu stříhání videa v programu Adobe Premiere Elements

Naučte se stříhat video v programu Adobe Premiere Elements, přidávat do něj titulky, zvukové efekty a komentáře a vytvořit si tak vlastní úžasný film. 

V tomto online kurzu Střih videa v programu Adobe Premiere Elements se naučíte: 

 • jak si stáhnout a nainstalovat program Adobe Premiere Elements,

 • jak sestříhat vlastní video, 

 • základy postprodukce videa, 

 • jak pracovat s funkcí automatický výběr záběrů, rozdělování a přehazování záběrů, 

 • používat klávesové zkratky pro urychlení a zjednodušení práce v programu, 

 • základní úpravy a střih videa, 

 • zesvětlovat a ztmavovat video, využívat barevnou stylizaci videa, zoom, zrychlování a zpomalování záběrů a také přidávání pohyblivých objektů do videa, 

 • úpravy zvuků ve videu (práce se zvukovými efekty, podkladovou hudbou, komentáři, odstraněním šumu atp.),

 • tvorba základních a pokročilých titulků do videa.

Online kurz postprodukce a střihu videa v Adobe Premiere Elements

Obsah kurzu střihu videa

Tento online kurz střihu videa v programu Adobe Premiere Elements má celkem zhruba 4 hodiny a je rozdělen celkem do 11 lekcí, z toho 2 lekce jsou zdarma. 

 • Lekce 1 - Prostředí programu Adobe Premiere Elements pro střih videa: V první lekci kurzu stříhání videa se seznámíme s programem, ukážeme si, jak ho instalovat, jak se do něj registrovat a jak to v něm vypadá. Během necelé půlhodiny si představíme uživatelské prostředí střihačského programu Adobe Premiere Elements a osaháme si základní funkce. 

 • Lekce 2 - Představení placené části kurzu střihu videa: Ve druhé lekci kurzu si představíme jednotlivé lekce, ve kterých se naučíme, jak ve videu pracovat se zvukem, zvukovými efekty a komentáři, jak ve videu vytvářet titulky, jak video zrychlit a zpomalit, jak pracovat se záznamem z více úhlů a více kamer a jak pracovat s různými formáty a exportováním videa.

 • Lekce 3 - Střih videa: Ve třetí lekcí se vrhneme na samotnou postprodukci videa a podíváme se na základní postupy střihu videa. Postupně si během lekce představíme funkce automatického výběru, rozdělování videa na více částí a plynulý střih záběrů. Kromě toho se naučíme také přehazovat jednotlivé části videa a aby naše práce s videem byla snazší a plynulejší, naučíme se používat klávesové zkratky. 

 • Lekce 4 - Základy postprodukce a úpravy videa: Ve čtvrté lekci se zaměříme na další části postprodukce videa: ukážeme si, jak na zesvětlení videa, úpravu barev ve videu, zoomování, zpomalování a zrychlování videa a také přidávání pohyblivých objektů do vašeho videa. 

 • Lekce 5 - Úpravy zvuků a zvukové efekty ve videu: V této části našeho videokurzu se zaměříme na zvuky ve videu. Ukážeme si, jak zvýšit a snížit hlasitost zvuku ve videu, jak pracovat s podkladovou hudbou, šumem, přidáváním komentářů do videa a dalšími pokročilými úpravami. Kromě toho se také naučíme používat kouzelnou funkci automatického vyvážení hlasitosti všech zvuků ve videu (podkladové hudby, komentářů a dalších zvuků). 

 • Lekce 6 - Vytváření titulků ve videu: Titulky dokážou videu dodat tu pověstnou třešínku na dortu. V této lekci se tedy naučíme vytvářet základní titulky, animované i titulky s barevným podkladem. Naučíme se také stylizovat naše titulky a celé video do různých vzhledů jako je např. komiksový vzhled. 

 • Lekce 7 - Zrychlování a zpomalování videa: V sedmé lekci našeho kurzu stříhání a upravování videa se naučíme zrychlovat a zpomalovat záběry tak, aby to působilo zcela přirozeně a plynule. 

 • Lekce 8 - Organizátor videí: V osmé lekci kurzu střihu videa se naučíme, jak pracovat s načítáním a organizací videosouborů a fotografií včetně toho, jak vyhledávat podle klíčových slov, místa a osob. 

 • Lekce 9 - Práce se záznamem z více kamer: Záznam z více úhlů dokáže dodat videu ten pravý šmrnc a spád. V této lekci si ukážeme, jak co nejlépe pracovat se záběry natočenými z více kamer, jak se sestříhat, synchronizovat a kombinovat jednotlivé úhly záběru.

 • Lekce 10 - Export výsledného videa: V desáté lekci kurzu si představíme jednotlivé formáty videa a účely, ke kterým jsou vhodné. Ukážeme si, co je při exportu videa potřeba, co nastavit a co neřešit. V kurzu si ukážeme také automatické sdílení videa na Facebook a Youtube. 

 • Lekce 11 - Vytváření DVD menu přímo ve videu: V poslední lekci online kurzu střihu videa se naučíme, jak pomocí šablon vytvořit menu, které se zobrazí hned při spuštění  videa. 

Lektor kurzu střihu videa v Adobe Premiere Elements

Lektor kurzu střih videa Josef Mašek

Kurzem stříhání a postprodukce videa vás provede Josef Mašek, který se už více než 10 let živí jako fotograf a kameraman. Kromě toho také dlouhé roky vyučuje postprodukci videa v živých kurzech, ty jsou ale často dlouho dopředu plné, a proto pro vás Josef natočil tento online kurz. Josef absolvoval obor Televizní publicistika na VOŠP pod vedením dokumentaristy Jana Špáty. Mezi jeho klienty patří IBM, Hotel HILTON, ČSOB či Kongresové centrum Praha. Online kurz stříhání videa je veden tak, aby mu porozuměl skutečně každý a krok po kroku se tak naučil sestříhat a vytvořit úžasné video. Zdá se vám to trochu moc složité, ale přesto byste potřebovali sestříhat video? Obraťte se na profesionální videoprodukci, která zvládne postprodukci videa nejlépe, výsledek bude stát za to. 

Video z kurzu

Kategorie: Kurzy Adobe, Kreativní kurzy, Kurzy a dárky pro muže, Kurzy úpravy fotografií pro muže, Foto & Video, Počítačové kurzy, Online kurzy, Kurzy pro radost, Více než 180 lekcí online kurzů ZDARMA, Nejoblíbenější kurzy,

Není Střih videa v Adobe Premiere Elements to pravé ořechové? Nevadí, vyberte si nějaký jiný z naší kategorie Kurzy Adobe.